fbpx
הכרות עם בעיות חברתיות-סביבתיות-כלכליות באמצעות חשיבה מערכתית ותרגול כלים…

מיפוי מערכתי - שינוי רב מגזרי ובר קיימא

הקורס בהובלת: 

עו"ד ריטה גולשטיין- גלפרין

ד"ר מיכאל אלוורז-פיירה

פרופ' מעיין אגמון

מנהלים בארגונים עסקיים או חברתיים, המעוניינים להיות Ahead of the game?
מובילות במגזר הציבורי או החברתי שרוצות להעמיק את ארגז הכלים המקצועי?
שוקלים שינוי או קידום בקריירה ורוצים לייצר יתרון תחרותי בשדה האימפקט החברתי?

קורס פורץ דרך שיאפשר לך קפיצה אקספוננציאלית בהובלת שינוי חברתי – מערכתי

מטרות הקורס

הפרטים הקטנים

תחילת קורס

סתיו 2025

מפגשים

11 (4 בחיפה והשאר בזום)

נקודות זכות

4

עלות הקורס

4,500 ש"ח

תאריך
שעות
מיקום
20.11.24
15:00-19:00
חיפה
4.12.24
16:00-19:00
זום
18.12.24
16:00-19:00
זום
1.01.25
16:00-19:00
זום
15.01.25
15:00-19:00
חיפה
29.01.25
16:00-19:00
זום
12.02.25
16:00-19:00
זום
26.02.25
16:00-19:00
זום
12.3.25
15:00-19:00
חיפה
26.03.25
16:00-19:00
זום
9.04.25
15:00-19:00
חיפה

תכף פותחים את ההרשמה למחזור הבא. השאירו פרטים.

הצוות המוביל

עו"ד ריטה גולשטיין-גלפרין

מנהלת שותפה בקיימא ויועצת חדשנות ציבורית

חוקרת, מרצה ויועצת אסטרטגית בפיתוח מיזמי אימפקט וחדשנות חברתית. בנוסף להובלה משותפת של קיימא, היא מנהלת תכנית רפורמות בשירות הציבורי במסגרת המכון הישראלי לדמוקרטיה. בעברה הקימה את הנספחות הכלכלית של ישראל לארגון ה-OECD בפריז, ניהלה את תכנית ההכשרה הממלכתית צוערים לשירות המדינה והיתה שותפה להקמה של מספר ארגונים חברתיים.

ד"ר מיכאל אלוורז - פריירה

מרצה, צלם וחוקר

בעשור האחרון הוא מנהל שתי קריירות—כמרצה וצלם—המשתלבות יותר ויותר. הוא מרצה בלימודי אנגלית ובצילום במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה ובאקדמית גורדון, וחוקר, במקור בבלשנות (עם דוקטורט בבלשנות אנגלית) אך יותר ויותר בתחום החדש יחסית הנקרא "מחקר עם ודרך אמנות" (Practice-Based Research in Art). ניהל בעבר את התקשורת של עמותת גבהים (עמותת בת של קרן רש"י המסייעת לעולים אקדמאים למצוא תעסוקה איכותית בארץ)

פרופ' מעין אגמון

מייסדת מרכז קיימא וחוקרת זקנה

מייסדת ומנהלת שותפא של קיימא. פרופ׳ אגמון חוקרת את הקשר שבין פעילות גופנית והזדקנות והמנגנונים העומדים בבסיס שינויים אלו. בנוסף, לעשייה המחקרית לאורך כל השנים הייתה מעורבת בפרויקטים המשלבים אקדמיה וקהילה וכוללים שיתופי פעולה עם בתי חולים ועיריית חיפה, הובלת קורס בפרוייקט הדגל, וחניכת סטודנטים מהעדה האתיופית.

מרצים אורחים

סטודנטים ממליצים

שאלות נפוצות

אני עושה מיפוי בעלי עניין ושחקנים בעבודה, מה הקורס יחדש לי?

יש מתודולוגיה סדורה ומובנית של אוניברסיטת אוקספורד של כלי מיפוי ומודלים להבנה מעמיקה של בעיות, הרעיון הוא לא רק למפות שחקני מפתח – אלא להבין את יחסי הכוח והזרמים התת-קרקעיים של בעיות מורכבות. הקורס בנוי כמשפך שמתחיל בהצגה של אתגרי מערכת שונים, דוגמאות של צלילה לעומק בעולמות תוכן שונים – בטחון תזונתי, צפיפות אוכלוסיה, חינוך ועוד ורק אז יישום של מודלים של מיפוי.

עבדתי עם חלק מהמרצים / מכיר אותם האם יש להם מה לחדש לי?

קודם כל מגניב! אנחנו מאמינים בלמידת עמיתים משמעותית, האנשים שמגיעים לקורס הם מובילי דיעה ומומחים בתחומים שונים, מייצגים ארגונים מכל שלושת המגזרים ומעשירים את הדיונים והלמידה הקבוצתית. סגרנו תריסר מרצים מובילים בתחומם (מהאקדמיה וגם מפרקטיקה) לדבר על בעיות עומק שונות ולהדגים את ההשלכות של מורכבות המערכת. 

מה לגבי העומס, האם מתאים לאנשים שעובדים משרה מלאה?

הקורס מיועד לאנשים חרוצים, סקרנים, מובילים וכן – עובדים. נכון יש עומס קצת לקראת הסוף בהגשה לקראת התחרות, אבל עובדים בקבוצות ומחלקים את המשימות. כולנו עמוסים, תמיד ולכן חלק מהזמן בשיעורים עצמם מוקדש לעבודה יישומית והטמעה של המודלים הנלמדים. 

רגע, אז זה מתאים לסטודנטים?

אנחנו מחפשים אנשים סקרנים, יצירתיים, חרוצים ועם ראש גדול. אם את.ה כאלה – אז ברור שמתאים. הדגש בלמידה הוא על חיבור רב-מגזרי ובין דיצפלינות ונקודות מבט שונות. 

האם צריך לבוא עם בעיה/אתגר/נושא משלך לקורס?

אפשר, אנחנו ממליצים שלא. תבואו פתוח. תבואו סקרנים. תבואו עם תאבון לחווית למידה. כמו שהזכרתי אנחנו פותחים רחב עם אתגרים שונים ומגוונים, כדי לחשוף אתכם לסוגיות שאולי פחות נמצאות ביומיום המקצועי שלכם, ורק אחרי זה מבקשים לבחור נושא ולהתחלק לקבוצות. 

יחד עם זאת אם יש לכם נושא מוגדר שהוא כוכב הצפון ורוצים להתעמק בו עוד ועוד? בכיף. תשכנעו אנשים מהכיתה להצטרף לצוות שלכם ואנחנו רק נשמח. 

האם נקבל תמיכה במהלך העבודה על הפרויקט?

בוודאי. גייסנו מערך של מנטורים שמכירים את השפה, עובדים עם המודלים (רובם בוגרי הקורס בעצמם), מכירים את השדה ומגיעים עם מומחיות תוכן שונה. כל מנטור ילווה קבוצה אחת, וגם יהיו כמה מפגשים רוחב להתייעצות עם מנטורים שונים.

ד"ר מיכאל אלוורז-פיירה

טייטל: מרצה ואומן

ניהל בעבר את התקשורת של עמותת גבהים (עמותת בת של קרן רש"י המסייעת לעולים אקדמאים למצוא תעסוקה איכותית או לפתח את הסטרטאפ הראשון שלהם בארץ). בעשור האחרון הוא מנהל שתי קריירות—כמרצה וצלם—המשתלבות יותר ויותר. הוא מרצה בלימודי אנגלית ובצילום במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה ובאקדמית גורדון, וחוקר, במקור בבלשנות (עם דוקטורט בבלשנות אנגלית) אך יותר ויותר בתחום החדש יחסית הנקרא "מחקר עם ודרך אמנות" (Practice-Based Research in Art). הדגש שלו בתחום הוא על צילום ועל אמנות יחסית, כשלאחרונה הוא חזר ללמוד תואר שני באמנות יצירה באונ' חיפה והציג תערוכת גמר בשם "אם תצלמו את זה, אין זו הגדה", במהלכה הוא צילם "תמונות משפחתיות" של אנשים זרים.

רקע מקצועי:

פרופ' רונית קלדרון מרגלית

טייטל: מנהלת התוכנית הבינ"ל לבריאות הציבור

 רופאה בתחום בריאות הציבור ומרצה בבית הספר בראון לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית. היא מובילה את התואר הבינלאומי לבריאות הציבור. בעבר לימדה באוניברסיטת קולומביה ואוניברסיטת וושינגטון. עומדת בראש תכנית המדדים של משרד הבריאות.

רקע מקצועי:

ד"ר אייל חולתא

טייטל: לשעבר ראש המל"ל

ארגון: עמית בכיר במכון FDD בוושינגטון

לשעבר ראש המטה לביטחון לאומי והיועץ לביטחון לאומי של ראש ממשלת ישראל לשעבר. קודם לכן שירת כראש אגף במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. חולתא היה היועץ לביטחון לאומי הצעיר ביותר שמונה לתפקיד.

רקע מקצועי:

תומר לוטן

טייטל: לשעבר מנכ"ל משרד בטחון פנים

ארגון: עמית במכון הישראלי לדמוקרטיה

הקים את ארגון מעש הפועל לחיזוק ולהתחדשות השירות הציבורי בישראל. בהמשך כיהן כמנכ"ל המרכז הישראלי להעצמת האזרח, וקידם את ניטור יישום ההחלטות במגזר הציבורי וחיבור הממשלה והחברה האזרחית. בשנים 2020–2021 כיהן כראש מטה תוכנית "מגן ישראל", האמונה על ניהול המאבק במגפת הקורונה בישראל. בממשלה האחרונה שימש כמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים.

רקע מקצועי:

פרופ' דפנה כרמלי

טייטל: מומחית דמוגרפיה וקיימות

סוציולוגית של בריאות, פרופסור בחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה, מייסדת וראש תכניות התואר השני בסיעוד לנשים ולגברים חרדים. תחומי התמחותה הם הבנייה חברתית של שארות וקשרי משפחה, היבטים סוציולוגיים ופוליטיים של הפריון בישראל וכן סוגיות בדמוגרפיה וקיימות במדינת ישראל.

רקע מקצועי:

ניר קידר

טייטל: מנכ"ל מרכז טאוב

כיהן בעבר כסמנכ"ל בכיר מינהל אסטרטגיה, תכנון כלכלי, מחקר ורגולציה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בתפקידו הקודם היה ניר סמנכ"ל בכיר לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות ובעבר סגן ראש המינהל לתכנון אסטרטגי וכלכלי ומנהל תחום בכיר, כלכלת בריאות, במשרד הבריאות. לניר תואר שני במדיניות ציבורית, בתכנית המצטיינים מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני ב-Affairs Humanitarian and Sciences Social on Master משותף לאונ' העברית ואוניברסיטת Sapienza-La ברומא.

רקע מקצועי:

יותם הכהן

טייטל: מנכ"ל דואלוג

בעלים משותף של חברת הייעוץ דואלוג מאז 2014, מלווה תאגידים וחברות בתחומים שונים (טכנולוגיה, קמעונאות, ועוד) יועץ ומדריך בקורסי בכירים במערכת הביטחון העוסקים בתכנון אסטרטגי וחשיבה מערכתית. שימש בעבר כראש צוות תפיסת הביטחון הלאומית במכון ראות.

רקע מקצועי:

אוטוטו פותחים הרשמה למחזור הבא. השאירו פרטים ונחזור אליכם